Jars and meals for baby & toddler nutrition

Filter & sort

Price Brand Age recommendation For whom? Product features Certificates & seals of approval Highlights
Filter

Jars & meals: 1 - 30 of 116 items

Organic Demeter Baby Food Jar - Vegetable Risotto

Holle Organic Demeter Baby Food Jar -​ Vegetable Risotto, 220 g

  • 8 months & up
  • Stimulates the chewing reflex
  • Free from gluten, lactose & added salt
£1.05 £1.30 (£4.77 / kg)

Delivery by October 08

Holle Organic Chicken

Holle Organic Chicken, 125 g

  • For babies 5 months & older
  • Country of origin: Germany
  • Without added salt, spices or flavours
£1.55 (£12.40 / kg)

Delivery by October 08

Holle Organic Beef

Holle Organic Beef, 125 g

  • For babies 5 months & up
  • Country of origin: Germany
  • Without added salt, spices or flavours
£1.90 (£15.20 / kg)

Delivery by October 08

HiPP Organic Baby Food Jar - Plum in Pear

HiPP Organic Baby Food Jar -​ Plum in Pear, 160 g

  • 5 months & up
  • Vegan
  • Naturally gluten-free
£1.90 (£11.88 / kg)

Delivery by October 08

Holle Organic Couscous

Holle Organic Couscous, 220 g

  • 8 months & up
  • Slightly chunky consistency
  • Without salt or added flavours
£1.60 (£7.27 / kg)

Delivery by October 08

Organic Good Night Baby Food Jar - Pure Semolina Porridge

HiPP Organic Good Night Baby Food Jar -​ Pure Semolina Porridge, 190 g

  • 5 months & up
  • Contains gluten, no added sugar
  • With whole grain cereal flakes
£1.85 (£9.74 / kg)

Delivery by October 08

Holle Baby Food Jar - Parsnip Purée

Holle Baby Food Jar -​ Parsnip Purée, 125 g

  • From 5 months
  • Mild taste
  • No added salt or sugar
£0.95 (£7.60 / kg)

Delivery by October 08

Organic Baby Food Jar - Good Morning Strawberry in Apple Yogurt Muesli

HiPP Organic Baby Food Jar -​ Good Morning Strawberry in Apple Yogurt Muesli, 160 g

  • For babies 10m+
  • Breakfast or snack
  • Without sugar and fruit juice concentrate
£1.60 (£10.00 / kg)

Delivery by October 08

Organic Breakfast Porridge Jar - Banana-Blueberry Oatmeal

HiPP Organic Breakfast Porridge Jar -​ Banana-​Blueberry Oatmeal, 160 g

  • 10 months & up
  • Without added flavours & preservatives
  • Tastes delicious both warm & cold
£1.60 (£10.00 / kg)

Delivery by October 08

Organic Baby Food Jar - Passion Fruit in Apple Peach

Bebivita Organic Baby Food Jar -​ Passion Fruit in Apple Peach, 250 g

  • 6 months & up
  • Fruity and sweet taste
  • No added sugar
£1.40 (£5.60 / kg)

Delivery by October 08

Organic Fruit & Cereal Jar - Apple-Banana with Baby Biscuits

HiPP Organic Fruit & Cereal Jar -​ Apple-​Banana with Baby Biscuits, 250 g

  • 5 months & up
  • Ideal to start the weaning process
  • No added sugar
£1.80 (£7.20 / kg)

Delivery by October 08

Organic Demeter Baby Food Jar - Carrots Potatoes & Beef

Holle Organic Demeter Baby Food Jar -​ Carrots Potatoes & Beef, 190 g

  • 5 months & up
  • Finely pureed texture
  • Free from gluten, lactose & added salt
£1.35 (£7.11 / kg)

Delivery by October 08

Organic Demeter Baby Food Jar - Potatoes, Pumpkin & Zucchini

Holle Organic Demeter Baby Food Jar -​ Potatoes, Pumpkin & Zucchini, 190 g

  • 6 months & up
  • Vegan & finely pureed
  • Free from gluten, lactose & added salt
£1.15 (£6.05 / kg)

Delivery by October 08

Organic Baby Food Jar - Spaghetti alla Bolognese

Holle Organic Baby Food Jar -​ Spaghetti alla Bolognese, 220 g

  • 8 months onwards
  • With tomatoes, carrots & leek
  • No added salt, spices or flavours
£1.40 (£6.36 / kg)

Delivery by October 08

Organic Baby Food Jar - Evening Porridge Biscuits & Banana

Bebivita Organic Baby Food Jar -​ Evening Porridge Biscuits & Banana, 190 g

  • 6 months onwards
  • Also tastes delicious cold
  • Sweet banana taste
£1.40 (£7.37 / kg)

Delivery by October 08

Organic Baby Food Jar - Semolina Porridge with Banana Apple

Bebivita Organic Baby Food Jar -​ Semolina Porridge with Banana Apple, 190 g

  • From the 5th month onwards
  • Tender wheat semolina
  • Finely pureed texture
£1.50 (£7.89 / kg)

Delivery by October 08

Organic Good Night Baby Food Jar - Pure Oat Porridge

HiPP Organic Good Night Baby Food Jar -​ Pure Oat Porridge, 190 g

  • 5 months & up
  • Contains milk
  • No added sugar
£1.85 (£9.74 / kg)

Delivery by October 08

Organic Good Night Baby Food Jar - 7-Grain Porridge

HiPP Organic Good Night Baby Food Jar -​ 7-​Grain Porridge, 190 g

  • From the 6th month
  • With organic whole grains
  • Tastes great both warm & cold
£1.85 (£9.74 / kg)

Delivery by October 08

HiPP Organic Baby Food Jar - Apple

HiPP Organic Baby Food Jar -​ Apple, 125 g

  • 5 months & up
  • Free from preservatives
  • Gluten-free, with no added sugar
£1.10 (£8.80 / kg)

Delivery by October 08

Alete bewusst Organic Vegetable Lasagne

Alete bewusst Organic Vegetable Lasagne, 250 g

  • 1 year +
  • With chunks
  • Delicious vegetables
£2.00 (£8.00 / kg)

Delivery by October 08

Alete bewusst Organic Baby Food Jar - Baby Lasagne

Alete bewusst Organic Baby Food Jar -​ Baby Lasagne, 220 g

  • From the 8th month
  • With small pieces
  • Ideal as a midday meal
£2.05 (£9.32 / kg)

Delivery by October 08

Organic Baby Food Jar - Parsnip & Potato with Beef

Alnatura Organic Baby Food Jar -​ Parsnip & Potato with Beef, 190 g

  • 6 months & up
  • Contains beef
  • No added salt, free from gluten & lactose
£1.70 (£8.95 / kg)

Delivery by October 08

Organic Demeter Baby Food Jar - Potatoes with Peas & Zucchini

Holle Organic Demeter Baby Food Jar -​ Potatoes with Peas & Zucchini, 190 g

  • 6 months & up
  • Vegan, contains no added salt
  • Free from lactose & gluten
£1.15 (£6.05 / kg)

Delivery by October 08

Organic Baby Food Jar - Garden Vegetables with Orgainc Turkey

Alete bewusst Organic Baby Food Jar -​ Garden Vegetables with Orgainc Turkey, 250 g

  • 1+ year
  • Chunky consistency with pieces
  • With lovage & parsley
£2.00 (£8.00 / kg)

Delivery by October 08

Organic Baby Food Jar - Good Morning Fruit Yoghurt with Muesli

HiPP Organic Baby Food Jar -​ Good Morning Fruit Yoghurt with Muesli, 160 g

  • 10 months & up
  • Does not contain added colours
  • Fortified with vitamin B1
£1.60 (£10.00 / kg)

Delivery by October 08

HiPP Organic Baby Food Jar - Fruit Puree

HiPP Organic Baby Food Jar -​ Fruit Puree, 190 g

  • Age: 5 months & up
  • 100% pure organic fruit
  • Without added sugar
£1.70 (£8.95 / kg)

Delivery by October 08

Organic Baby Food Jar - Williams-Christ Pear

HiPP Organic Baby Food Jar -​ Williams-​Christ Pear, 125 g

  • 5 months & up
  • 100% organic fruit puree
  • No added sugar
£1.10 (£8.80 / kg)

Delivery by October 08

Organic Baby Food Jar - Evening Porridge Semolina Vanilla

Bebivita Organic Baby Food Jar -​ Evening Porridge Semolina Vanilla, 190 g

  • From the 5th month
  • Fine wheat semolina
  • Smooth puree
£1.45 (£7.63 / kg)

Delivery by October 08

Holle Baby Food Jar - Pure Apple

Holle Baby Food Jar -​ Pure Apple, 125 g

  • From 5 months
  • Vegan recipe
  • No added sugar
£0.95 (£7.60 / kg)

Delivery by October 08

Organic Baby Food Jar - Good Morning Blueberry in Apple Yoghurt Muesli

HiPP Organic Baby Food Jar -​ Good Morning Blueberry in Apple Yoghurt Muesli, 160 g

  • 10 months & up
  • No added sugar
  • Without added colours or flavours
£1.60 (£10.00 / kg)

Delivery by October 08