Follow-on formula from 1 year

Filter & sort

Price Brand Age recommendation Product features Certificates & seals of approval Consistency/form
Filter

From 1 year: 11 items

Beba JUNIOR 1+ Growing-up Milk Drink

Beba JUNIOR 1+ Growing-​up Milk Drink, 800 g

  • 12 months & over
  • With vitamins A, C & D
  • Age-appropriate protein content
£19.10 (£23.88 / kg)

Delivery by October 08

supreme JUNIOR 1+ Growing-up Children's Drink

Beba supreme JUNIOR 1+ Growing-​up Children's Drink, 800 g

  • 1 year & older
  • Unique HMO complex*
  • Hydrolysed protein
£28.50 (£35.63 / kg)

Delivery by October 08

Growing-up Milk Based on Cow's Milk Toddler Milk Combiotik® 1+

HiPP Growing-​up Milk Based on Cow's Milk Toddler Milk Combiotik® 1+, 600 g

  • For age 1 year & up
  • Natural lactic acid cultures
  • With vitamin D & calcium
£13.20 (£22.00 / kg)

Delivery by October 08

Novalac Follow-On Milk Based on Cow's Milk 3

Novalac Follow-​On Milk Based on Cow's Milk 3, 400 g

  • From 1 - 3 years
  • Selected ingredients
  • With vitamins & minerals
£12.40 (£31.00 / kg)

Delivery by October 08

Growing-up Milk Based on Cow's Milk Milupino Toddler Milk 1+

Milupa Growing-​up Milk Based on Cow's Milk Milupino Toddler Milk 1+, 1 l

  • Ages 1 year & up
  • Ready to drink, free from palm oil
  • Tasty both warm & cold
£3.75 (£3.75 / l)

Delivery by October 08

Growing-up Milk Based on Cow's Milk Toddler Milk 1+

Bebivita Growing-​up Milk Based on Cow's Milk Toddler Milk 1+, 500 g

  • 1 year & up
  • Serve with a meal or between meals
  • To drink from a cup
£8.10 (£16.20 / kg)

Delivery by October 08

Organic Growing-up Milk for Toddlers Based on Cow's Milk

Töpfer Organic Growing-​up Milk for Toddlers Based on Cow's Milk, 500 g

  • 12 months & up
  • With valuable minerals
  • Contains vitamin D
£10.00 (£20.00 / kg)

Delivery by October 08

Novalac Premium Gold 3

Novalac Premium Gold 3, 800 g

  • For age 1 year & up
  • With GOS & lactic acid culture
  • Calcium & vitamin D
£25.50 (£31.88 / kg)

Delivery by October 08

Organic Growing-up Milk Based on Goat's Milk 4

Holle Organic Growing-​up Milk Based on Goat's Milk 4, 400 g

  • From the 12th month onwards
  • With vitamins C & D
  • With DHA from algae oil
£15.30 (£38.25 / kg)

Delivery by October 08

Growing-up Milk Based on Cow's Milk ProBalance 1+

Humana Growing-​up Milk Based on Cow's Milk ProBalance 1+, 650 g

  • 1 year & up
  • With iodine, iron & zinc
  • Age-appropriate protein content
£11.00 (£16.92 / kg)

Delivery by October 19

Organic Growing-up Milk Based on Cow's Milk 4

Holle Organic Growing-​up Milk Based on Cow's Milk 4, 600 g

  • 12th month onwards
  • With many vitamins
  • Milk sourced from Germany
£11.95 (£19.92 / kg)

Not available at the moment