Kneipp® bath time products for children with natural ingredients

Kneipp offers a colourful selection of children’s bath products that provide a fun bathing experience.

Filter & sort

Price Age from For whom? Product features Skin type Consistency/form
Filter

Kneipp: 3 items

naturkind Colourful Fizzy Bath - Magic Shell

Kneipp naturkind Colourful Fizzy Bath -​ Magic Shell, 85 g

  • Suitable for sensitive children's skin
  • With grape seed & avocado oil
  • Scented, colourful bubble bath
£2.62 £2.90 (£30.82 / kg)

Delivery by October 12

Kneipp naturkind Bubble Bath - Tatütata

Kneipp naturkind Bubble Bath -​ Tatütata, 40 ml

  • For sensitive children's skin
  • Very foamy
  • Natural blueberry scent
£0.65 £0.75 (£16.25 / l)

Delivery by October 12

Kneipp Naturkind Sparkling Mane Bubble Bath

Kneipp Naturkind Sparkling Mane Bubble Bath, 40 ml

  • For children 3 years & older
  • With raspberry scent
  • Long-lasting bubbles
£0.84 £0.95 (£21.00 / l)

Delivery by October 12