Baby & children’s food by HiPP

Shop by category

Filter & sort

Price Brand For whom? Product features Certificates & seals of approval Highlights
Filter

Baby & children’s nutrition: 1 - 30 of 66 items

HiPP Organic Rice Cakes

HiPP Organic Rice Cakes, Blueberry (30 g)

  • 8 months & up
  • Fruity taste
  • Without added sugar
£1.30 (£43.33 / kg)

Delivery by October 08

HiPP Mama Still Smoothie Red Fruits in Apple

HiPP Mama Still Smoothie Red Fruits in Apple , 200 ml

  • Contains delicious fruit juices
  • With iron, iodine & zinc
  • Vegan & gluten-free
£1.52 £1.90 (£7.60 / l)

Delivery by October 08

Infant Formula Based on Cow's Milk - COMFORT Special Formula

HiPP Infant Formula Based on Cow's Milk -​ COMFORT Special Formula, 600 g

  • Suitable from birth
  • Reduced lactose content
  • Low in allergens and rich in nutrients
£16.40 (£27.33 / kg)

Delivery by October 08

HiPP Organic Baby Rice Cereal

HiPP Organic Baby Rice Cereal, 200 g

  • 5 months & up
  • Gluten-free
  • Also for milk porridge
£2.95 (£14.75 / kg)

Delivery by October 08

Organic Cereal Bars - Crispy Oats with Apple-Peach

HiPP Organic Cereal Bars -​ Crispy Oats with Apple-​Peach, 20 g

  • 1 year & up
  • Without added flavours
  • A delicious fruity snack
£0.90 (£45.00 / kg)

Delivery by October 08

Organic Infant Formula Based on Cow's Milk Combiotik® PRE

HiPP Organic Infant Formula Based on Cow's Milk Combiotik® PRE, 600 g

  • Suitable from birth onwards
  • With lactic acid cultures
  • Contains lactose & DHA
£15.80 (£26.33 / kg)

Delivery by October 08

Infant Formula Based on Cow's Milk HA Combiotik® HA 1

HiPP Infant Formula Based on Cow's Milk HA Combiotik® HA 1, 600 g

  • From birth onwards
  • Carefully broken down protein
  • Natural lactic acid cultures
£16.05 (£26.75 / kg)

Delivery by October 08

HiPP Organic Baby Bircher Muesli

HiPP Organic Baby Bircher Muesli, 250 g

  • 6 months & up
  • With apples, bananas & whole grain cereals
  • Contains no added sugar
£3.70 (£14.80 / kg)

Delivery by October 08

HiPP Guten Tag Organic 5-Grain Cereal

HiPP Guten Tag Organic 5-​Grain Cereal, 200 g

  • 5 months & up
  • Can be prepared in various ways
  • Contains no added sugar or milk
£2.85 (£14.25 / kg)

Delivery by October 08

Organic Follow-on Formula Based on Cow's Milk Combiotik® 2

HiPP Organic Follow-​on Formula Based on Cow's Milk Combiotik® 2, 600 g

  • From the 7th month
  • Suitable for any time of the day
  • With omega-3 & omega-6 fatty acids
£16.05 (£26.75 / kg)

Delivery by October 08

HiPP Organic Baby Food Jar - Plum in Pear

HiPP Organic Baby Food Jar -​ Plum in Pear, 160 g

  • 5 months & up
  • Vegan
  • Naturally gluten-free
£1.90 (£11.88 / kg)

Delivery by October 08

Organic Good Night Baby Food Jar - Pure Semolina Porridge

HiPP Organic Good Night Baby Food Jar -​ Pure Semolina Porridge, 190 g

  • 5 months & up
  • Contains gluten, no added sugar
  • With whole grain cereal flakes
£1.85 (£9.74 / kg)

Delivery by October 08

HiPP Organic Favourite Stars

HiPP Organic Favourite Stars, 30 g

  • 1 year & up
  • Naturally sweet taste from fruits & vegetables
  • Crispy and fruity snack
£1.40 (£46.67 / kg)

Delivery by October 08

Infant Formula Based on Cow's Milk HA Combiotik® - PRE HA

HiPP Infant Formula Based on Cow's Milk HA Combiotik® -​ PRE HA, 600 g

  • Suitable from birth
  • Sole feed or supplementary feed
  • With natural lactic acid cultures
£17.00 (£28.33 / kg)

Delivery by October 08

Organic Baby Food Jar - Good Morning Strawberry in Apple Yogurt Muesli

HiPP Organic Baby Food Jar -​ Good Morning Strawberry in Apple Yogurt Muesli, 160 g

  • For babies 10m+
  • Breakfast or snack
  • Without sugar and fruit juice concentrate
£1.60 (£10.00 / kg)

Delivery by October 08

Growing-up Milk Based on Cow's Milk Toddler Milk Combiotik® 1+

HiPP Growing-​up Milk Based on Cow's Milk Toddler Milk Combiotik® 1+, 600 g

  • For age 1 year & up
  • Natural lactic acid cultures
  • With vitamin D & calcium
£13.20 (£22.00 / kg)

Delivery by October 08

Organic Breakfast Porridge Jar - Banana-Blueberry Oatmeal

HiPP Organic Breakfast Porridge Jar -​ Banana-​Blueberry Oatmeal, 160 g

  • 10 months & up
  • Without added flavours & preservatives
  • Tastes delicious both warm & cold
£1.60 (£10.00 / kg)

Delivery by October 08

Infant Formula Based on Cow's Milk - Anti-Reflux Special Formula

HiPP Infant Formula Based on Cow's Milk -​ Anti-​Reflux Special Formula, 600 g

  • From birth
  • With natural lactic acid cultures
  • For special nutritional needs
£15.50 (£25.83 / kg)

Delivery by October 08

HiPPiS Organic Baby Food Pouch

HiPP HiPPiS Organic Baby Food Pouch, Apple-​Pear-​Banana (100 g)

  • 1 year & up
  • 100% organic fruits
  • Free from added sugar
£1.40 (£14.00 / kg)

Delivery by October 08

Organic Fruit & Cereal Jar - Apple-Banana with Baby Biscuits

HiPP Organic Fruit & Cereal Jar -​ Apple-​Banana with Baby Biscuits, 250 g

  • 5 months & up
  • Ideal to start the weaning process
  • No added sugar
£1.80 (£7.20 / kg)

Delivery by October 08

HiPP Organic Baby Food Jar - Apple

HiPP Organic Baby Food Jar -​ Apple, 125 g

  • 5 months & up
  • Free from preservatives
  • Gluten-free, with no added sugar
£1.10 (£8.80 / kg)

Delivery by October 08

Organic Good Night Baby Food Jar - 7-Grain Porridge

HiPP Organic Good Night Baby Food Jar -​ 7-​Grain Porridge, 190 g

  • From the 6th month
  • With organic whole grains
  • Tastes great both warm & cold
£1.85 (£9.74 / kg)

Delivery by October 08

Organic Good Night Baby Food Jar - Pure Oat Porridge

HiPP Organic Good Night Baby Food Jar -​ Pure Oat Porridge, 190 g

  • 5 months & up
  • Contains milk
  • No added sugar
£1.85 (£9.74 / kg)

Delivery by October 08

Organic Baby Food Jar - Good Morning Fruit Yoghurt with Muesli

HiPP Organic Baby Food Jar -​ Good Morning Fruit Yoghurt with Muesli, 160 g

  • 10 months & up
  • Does not contain added colours
  • Fortified with vitamin B1
£1.60 (£10.00 / kg)

Delivery by October 08

HiPP Organic Baby Food Jar - Fruit Puree

HiPP Organic Baby Food Jar -​ Fruit Puree, 190 g

  • Age: 5 months & up
  • 100% pure organic fruit
  • Without added sugar
£1.70 (£8.95 / kg)

Delivery by October 08

Organic Baby Food Jar - Williams-Christ Pear

HiPP Organic Baby Food Jar -​ Williams-​Christ Pear, 125 g

  • 5 months & up
  • 100% organic fruit puree
  • No added sugar
£1.10 (£8.80 / kg)

Delivery by October 08

Organic Infant Formula Based on Cow's Milk Combiotik® 1

HiPP Organic Infant Formula Based on Cow's Milk Combiotik® 1, 600 g

  • From birth onwards
  • Creamy thanks to organic starch
  • Satisfying and filling
£16.05 (£26.75 / kg)

Delivery by October 08

Organic Baby Food Jar - Good Morning Blueberry in Apple Yoghurt Muesli

HiPP Organic Baby Food Jar -​ Good Morning Blueberry in Apple Yoghurt Muesli, 160 g

  • 10 months & up
  • No added sugar
  • Without added colours or flavours
£1.60 (£10.00 / kg)

Delivery by October 08

HiPP Organic Millet Sticks

HiPP Organic Millet Sticks, 30 g

  • 8 months & up
  • Airy and light texture
  • Without added flavours
£1.40 (£46.67 / kg)

Delivery by October 08

Organic Fruit Duet - Peach-Apricot with Quark Cream

HiPP Organic Fruit Duet -​ Peach-​Apricot with Quark Cream, 160 g

  • 10 months & up
  • No added sugar
  • Gluten-free
£1.60 (£10.00 / kg)

Delivery by October 08