Essential care by HiPP

Shop by category

Filter & sort

Price Brand Product features Certificates & seals of approval
Filter

Personal care & hygiene: 18 items

HiPP Baby Soft Moist Toilet Paper

HiPP Baby Soft Moist Toilet Paper, 50 pieces

  • For sensitive skin
  • Ultra-sensitive & gentle
  • Fragrance-free & pH-neutral
£1.90 (£0.04 / pc)

Delivery by October 08

Baby Soft Family Bubble Bath - Sensitive

HiPP Baby Soft Family Bubble Bath -​ Sensitive , 1.000 ml

  • For sensitive skin
  • Suitable for newborns
  • With organic almond extract
£5.80 (£5.80 / l)

Delivery by October 08

HiPP Soft & Pur Wet Wipes

HiPP Soft & Pur Wet Wipes, 144 pieces

  • For dry, sensitive skin
  • Fragrance-free
  • Particularly gentle
£5.65 (£0.04 / pc)

Delivery by October 08

Baby Soft Ultra-Sensitive Wipes, 5-piece Value Pack

HiPP Baby Soft Ultra-​Sensitive Wipes, 5-​piece Value Pack , 240 pieces

  • Without perfume
  • Without essential oils
  • From the 1st day of life
£6.20 (£0.03 / pc)

Delivery by October 08

HiPP Baby Soft Intensive-Care Balm

HiPP Baby Soft Intensive-​Care Balm , 300 ml

  • For dry & sensitive skin
  • With organic almond oil & panthenol
  • Free from microplastic & parabens
£4.75 (£15.83 / l)

Delivery by October 08

HiPP Baby Soft Diaper Cream - Sensitive

HiPP Baby Soft Diaper Cream -​ Sensitive , 75 ml

  • For sensitive baby skin
  • With zinc & panthenol
  • Without perfume
£4.15 (£55.33 / l)

Delivery by October 08

HiPP Baby Soft Nourishing Cream Sensitive

HiPP Baby Soft Nourishing Cream Sensitive , 75 ml

  • For sensitive skin
  • Also ideal for newborns
  • For the body & face
£2.80 (£37.33 / l)

Delivery by October 08

HiPP Baby Soft Cleansing Foam Sensitive

HiPP Baby Soft Cleansing Foam Sensitive , 250 ml

  • For sensitive skin
  • Ideal for the hands & face
  • Soap-free formula
£2.80 (£11.20 / l)

Delivery by October 19

HiPP Baby Soft Sun Sunscreen SPF 50+

HiPP Baby Soft Sun Sunscreen SPF 50+, 150 ml

  • For sensitive skin
  • Waterproof formula
  • Protects against UVA & UVB rays
£16.20 (£108.00 / l)

Delivery by October 08

Baby Soft Shampoo + Conditioner Sensitive

HiPP Baby Soft Shampoo + Conditioner Sensitive , 200 ml

  • For sensitive skin
  • Gentle, no-tear formula
  • Free from parabens & microplastics
£3.75 (£18.75 / l)

Delivery by October 08

Baby Soft Sensitive Wash Gel for Skin and Hair

HiPP Baby Soft Sensitive Wash Gel for Skin and Hair, 400 ml

  • For sensitive baby skin
  • Mild & soap-free cleansing
  • Contains no parabens
£4.35 (£10.88 / l)

Delivery by October 08

HiPP Baby Soft Face & Hands Cleansing Wipes

HiPP Baby Soft Face & Hands Cleansing Wipes, 20 pieces

  • For sensitive skin
  • Ideal for on-the-go use
  • Perfume-free & pH-neutral
£1.25 (£0.06 / pc)

Delivery by October 19

HiPP Baby Soft Baby Shampoo Sensitive

HiPP Baby Soft Baby Shampoo Sensitive , 200 ml

  • For baby's delicate hair
  • With organic almond extract
  • Mild formula
£2.80 (£14.00 / l)

Delivery by October 19

HiPP Baby Soft Organic Lip Balm - Sensitive

HiPP Baby Soft Organic Lip Balm -​ Sensitive , 4,80 g

  • For sensitive skin
  • Age: 1 year +
  • With organic oils
£3.15 (£656.25 / kg)

Delivery by October 19

HiPP Baby Soft Care Oil Sensitive

HiPP Baby Soft Care Oil Sensitive , 200 ml

  • For sensitive & dry skin
  • Versatile in use
  • Free from mineral oils
£3.75 (£18.75 / l)

Delivery by October 08

Baby Soft Sleep Well Baby Bath Sensitive

HiPP Baby Soft Sleep Well Baby Bath Sensitive , 350 ml

  • For sensitive skin
  • Suitable for newborns
  • Without mineral oils
£4.75 (£13.57 / l)

Delivery by October 19

Baby Soft 2-in-1 Shampoo + Body Wash Sensitive

HiPP Baby Soft 2-​in-​1 Shampoo + Body Wash Sensitive , 200 ml

  • For baby's delicate hair
  • For sensitive skin
  • Without parabens
£3.30 (£16.50 / l)

Delivery by October 19

HiPP Baby Soft Milk Lotion Sensitive

HiPP Baby Soft Milk Lotion Sensitive , 50 ml

  • For sensitive baby skin
  • From the 1st day of life
  • Without mineral oils
£1.40 (£28.00 / l)

Delivery by October 19