FutuNatura food supplements

Filter & sort

Price For whom? Product features Consistency/form
Filter

FutuNatura: 5 items

FutuNatura Magnesium DIRECT 400 mg

FutuNatura Magnesium DIRECT 400 mg, 30 sachets

  • 400 mg magnesium per sachet
  • Place directly on the tongue (without water)
  • Pleasant orange flavour
£5.15 £5.75 (£79.60 / kg)

Delivery by October 12

FutuNatura 100% Almond Oil

FutuNatura 100% Almond Oil, 500 ml

  • Ideal for face, hair and body
  • Can be used as a massage oil
  • Also suitable for sensitive baby skin
£15.48 £17.20 (£30.96 / l)

Delivery by October 12

FutuNatura Folic Acid

FutuNatura Folic Acid, 30 capsules

  • Vitamin B2, B6 & B12 proportions
  • Gelatin capsule
  • For daily consumption
£6.01 £6.70 (£250.42 / kg)

Delivery by October 12

FutuNatura Shea Butter

FutuNatura Shea Butter, 200 g

  • Gentle care
  • Great for dry skin
  • Unrefined product
£13.32 £14.80 (£66.60 / kg)

Delivery by October 12

FutuNatura 100% Almond Oil with Pump

FutuNatura 100% Almond Oil with Pump, 300 ml

  • For face, hair and body
  • Also ideal for massages
  • With a practical dispenser
£9.45 £10.50 (£31.50 / l)

Delivery by October 20