Frosch detergents for sensitive baby & children’s clothing
Frosch baby laundry detergent provides gentle cleaning for delicate skin. The hypoallergenic formulas are free from colourants and preservatives and are suitable for both colour and white laundry.
Frosch: 6 items
Frosch Baby Laundry Detergent , 1,45 kg
- For whites & hot wash
- Without fragrances & dyes
- 30 °C - 95 °C
£7.65 (£5.28 / kg)
Delivery by October 12
Frosch Baby Liquid Laundry Detergent, 1,50 l
- Ideal for baby clothing
- For white & colour-fast textiles
- 20°C - 95°C
£7.65 (£5.10 / l)
Delivery by October 12
Frosch Baby Pre-wash Spray, 300 ml
- Powerful cleaning
- Skin- friendly
- High biodegradability
£3.60 (£12.00 / l)
Delivery by October 12
Frosch Baby Dish Soap, 500 ml
- pH-neutral
- Without perfume
- Without dyes
£3.90 (£7.80 / l)
Delivery by October 12
Frosch Baby Hygiene Cleaner , 500 ml
- Ideal for surfaces
- pH-neutral formulation
- Without dyes & fragrances
£3.80 (£7.60 / l)
Delivery by October 12
Frosch Baby Fabric Softener , 750 ml
- For 30 loads of laundry
- Zero dyes
- Mild fragrances
£2.85 (£3.80 / l)
Delivery by October 12
Magazine Articles:
Discover Babymondino:
-
Great Britain: Free standard delivery from £69.90
-
Free
returns Secure payments
with SSL encryption technology