Planet Kid natural care for children aged 3 & older
Planet Kid is a French brand for gentle children’s care products, combining naturalness, safety and enjoyment in daily personal care.
Planet Kid: 15 items
Planet Kid Arnica Bump Stick, 11 ml
- Refreshing & soothing
- Perfect for travel
- Pleasant fragrance
£6.90 (£627.27 / l)
Delivery by October 12
Planet Kid Apricot and Coconut Oil, 150 ml
- Ideal as a body oil & bath additive
- Hydrates & nourishes
- Sulphate-free oil
£10.81 £11.40 (£72.07 / l)
Delivery by October 12
Planet Kid 2-in-1 Brightness Apricot Shampoo, 200 ml
- Suitable for all hair types
- No-tear formula
- Improves hair manageability
£7.25 (£36.25 / l)
Delivery by October 12
Planet Kid Mild Toothpaste with Fluoride & Calcium, 50 ml
- With fluorine & calcium
- Strengthens the dental enamel
- Protects teeth & gums
£4.10 (£82.00 / l)
Delivery by October 12
Planet Kid Solid Star Shampoo, 15 g
- Particularly mild
- Better hair manageability & shine
- Handy shape
£4.30 (£286.67 / kg)
Delivery by October 12
Planet Kid Extra Mild Cleansing Gel, 300 ml
- For all skin types
- Practical cleanser
- Moisturising
£10.25 (£34.17 / l)
Delivery by October 12
Planet Kid 2-in-1 Tangle Free Raspberry Shampoo, 200 ml
- Suitable for all hair types
- No-tear formula
- Improves hair manageability
£7.25 (£36.25 / l)
Delivery by October 12
Planet Kid Extra Mild Peach & Mango Nourishing Cream, 100 ml
- With a mild fruity fragrance
- Intensively moisturising
- Pleasant texture
£9.10 (£91.00 / l)
Delivery by October 12
Planet Kid Replacement Brush Heads for Stand-up Toothbrush, 2 pieces
- Ages: 3 - 6 years
- Soft bristles
- Reduced waste
£3.35 (£1.68 / pc)
Delivery by October 12
Planet Kid Stand-up Toothbrush - 3-6 Years
- Age: 3 - 6 years
- Soft bristles
- Interchangeable brush head
£5.25
Delivery by October 12
Planet Kid Mallow & Thyme Winter Bath Salt, 40 g
- For children aged 3 & over
- Particularly skin-friendly
- With a subtle herbaceous fragrance
£3.60 (£90.00 / kg)
Delivery by October 12
Planet Kid Rose & Pomegranate Pink Party Bath Salt, 40 g
- For children aged 3 & over
- Particularly skin-friendly
- With a fruity-floral fragrance
£3.60 (£90.00 / kg)
Delivery by October 12
Planet Kid Cornflower & Sweet Orange Good Sleep Bath Salt, 40 g
- For children aged 3 & over
- Particularly skin-friendly
- With a lavender fragrance
£3.60 (£90.00 / kg)
Delivery by October 12
Planet Kid Milk & Honey Vegetal Soap, 50 g
- For sensitive skin
- Particularly mild
- Practical shape
£5.25 (£105.00 / kg)
Delivery by October 12
Planet Kid Organic Wipes, 40 pcs. (40 pieces)
- Gentle cleansing action
- Alcohol-free
- Practical for travel
£3.70 (£0.09 / pc)
Not available at the moment
Magazine Articles:
-
Great Britain: Free standard delivery from £69.90
-
Free
returns Secure payments
with SSL encryption technology