Pasta for young children by Mamuko

Filter & sort

Price Brand Age from For whom? Certificates & seals of approval
Filter

Pasta: 4 items

Mamuko Organic Stelline Pasta

Mamuko Organic Stelline Pasta, 320 g

  • 12 months onwards
  • Child-friendly pasta size
  • Made from organic durum wheat semolina
£3.65 (£11.41 / kg)

Delivery by October 08

Mamuko Organic Capellini Pasta

Mamuko Organic Capellini Pasta, 320 g

  • 12 months onwards
  • Great basis for creative baby meals
  • With vitamin B1
£3.48 £3.65 (£10.88 / kg)

Delivery by October 08

Mamuko Organic Risone Pasta

Mamuko Organic Risone Pasta, 320 g

  • 12 months onwards
  • No added preservatives
  • Contains vitamin B1
£3.65 (£11.41 / kg)

Delivery by October 08

Mamuko Organic Ditalini Pasta

Mamuko Organic Ditalini Pasta, 320 g

  • 12 months onwards
  • Organic durum wheat semolina
  • Mild taste
£3.65 (£11.41 / kg)

Not available at the moment