Purées for babies & young children

Filter & sort

Price Brand For whom? Product features Certificates & seals of approval
Filter

Baby cereals: 10 items

Organic Oat, Raw Buckwheat, Barley, Spelt Wheat and Rye Porridge

Mamuko Organic Oat, Raw Buckwheat, Barley, Spelt Wheat and Rye Porridge, 200 g

  • 6 months onwards
  • A good basic baby cereal
  • Contains no salt
£4.30 (£21.50 / kg)

Delivery by October 08

Organic Spelt Wheat, Buckwheat and Rice Porridge

Mamuko Organic Spelt Wheat, Buckwheat and Rice Porridge, 200 g

  • 6 months onwards
  • High fibre content
  • Contains no milk or salt
£4.30 (£21.50 / kg)

Delivery by October 08

Mamuko Organic Oat and Corn Porridge

Mamuko Organic Oat and Corn Porridge, 200 g

  • 6 months onwards
  • Oats & corn (maize)
  • Contains no milk or salt
£4.30 (£21.50 / kg)

Delivery by October 08

Organic Crushed Barley, Spelt Wheat, Rye, Raw Buckwheat and Oat Porridge

Mamuko Organic Crushed Barley, Spelt Wheat, Rye, Raw Buckwheat and Oat Porridge, 200 g

  • 12 months onwards
  • Gently processed to retain nutrients
  • Made with whole grains
£4.30 (£21.50 / kg)

Delivery by October 08

Mamuko Organic Oat Porridge

Mamuko Organic Oat Porridge, 200 g

  • 4 months onwards
  • With wholegrain oatmeal
  • Contains no salt
£4.30 (£21.50 / kg)

Delivery by October 08

Organic Crushed Barley, Raw Buckwheat and Oat Porridge

Mamuko Organic Crushed Barley, Raw Buckwheat and Oat Porridge, 200 g

  • 12 months onwards
  • Buckwheat, barley & oats
  • Rich in fibre
£4.30 (£21.50 / kg)

Delivery by October 08

Mamuko Organic Rice Porridge

Mamuko Organic Rice Porridge, 200 g

  • 4 months onwards
  • Ideal as your baby starts to eat solids
  • Contains no milk or salt
£4.30 (£21.50 / kg)

Delivery by October 21

Mamuko Organic Raw Buckwheat Porridge

Mamuko Organic Raw Buckwheat Porridge, 200 g

  • 4 months onwards
  • Natural mildly sweet taste
  • Contains no milk or salt
£4.30 (£21.50 / kg)

Delivery by October 21

Organic Oat, Raw Buckwheat and Barley Porridge

Mamuko Organic Oat, Raw Buckwheat and Barley Porridge, 200 g

  • 6 months onwards
  • Buckwheat, oats & barley
  • Contains no salt
£4.30 (£21.50 / kg)

Delivery by October 08

Mamuko Organic Buckwheat Porridge

Mamuko Organic Buckwheat Porridge, 200 g

  • 6 months onwards
  • 100% heat-treated buckwheat
  • Contains no milk or salt
£4.30 (£21.50 / kg)

Not available at the moment