Little Siberica BIO certified organic care for babies

Little Siberica BIO combines gentle organic hydrolates and extracts of wild Siberian herbs in certified formulations, carefully tailored to baby's sensitive skin.

Filter & sort

Price Product features Skin type Hair type Certificates & seals of approval
Filter

Little Siberica organic: 10 items

Little Siberica BIO Baby Bath Gel

Little Siberica BIO Baby Bath Gel, 250 ml

  • For delicate baby skin
  • Particularly gentle formula
  • Pure botanical surfactants
£7.25 (£29.00 / l)

Delivery by October 08

Little Siberica BIO Baby Moisturizing Milk

Little Siberica BIO Baby Moisturizing Milk, 50 ml

  • For sensitive baby skin
  • Soothing properties
  • Moisturises the skin
£3.35 (£67.00 / l)

Delivery by October 08

Little Siberica BIO Baby 2-in-1 Hair & Body

Little Siberica BIO Baby 2-​in-​1 Hair & Body, 50 ml

  • Gentle on the skin & hair
  • Moisturising
  • No tears formula
£3.35 (£67.00 / l)

Delivery by October 08

Little Siberica BIO Baby Flower Bath

Little Siberica BIO Baby Flower Bath, 250 ml

  • Suitable for baby's delicate skin
  • Soft foam
  • Heavenly scent
£7.25 (£29.00 / l)

Delivery by October 08

Little Siberica BIO Baby Cream-Powder

Little Siberica BIO Baby Cream-​Powder, 75 ml

  • For delicate baby skin
  • Nourishing properties
  • Can be used on irritated skin
£5.65 (£75.33 / l)

Delivery by October 08

Little Siberica BIO Baby Bath Foam

Little Siberica BIO Baby Bath Foam, 160 ml

  • For sensitive baby skin
  • Gentle cleanser
  • Soothes & nourishes
£7.25 (£45.31 / l)

Delivery by October 08

Little Siberica BIO Baby Soap

Little Siberica BIO Baby Soap, 250 ml

  • For delicate baby skin
  • Removes debris
  • Fights bacteria
£7.25 (£29.00 / l)

Delivery by October 08

Little Siberica BIO Baby Herbal Bath

Little Siberica BIO Baby Herbal Bath, 250 ml

  • Perfect for an evening bath
  • Supplies the skin with moisture
  • Increases skin suppleness
£7.25 (£29.00 / l)

Delivery by October 08

Little Siberica BIO Baby Delicate Intimate Gel

Little Siberica BIO Baby Delicate Intimate Gel, 250 ml

  • For sensitive baby skin
  • pH-neutral formula
  • Protects the microflora
£6.20 (£24.80 / l)

Delivery by October 08

Little Siberica BIO Baby Daily Care Cream

Little Siberica BIO Baby Daily Care Cream, 75 ml

  • For baby's delicate skin
  • Soothes
  • Highly nourishing
£5.65 (£75.33 / l)

Delivery by October 08