Lilikiwi 100 natural oral care & body care for children
Lilikiwi offers innovative, natural care products for children that combine safety, sustainability and playful learning.
Lilikiwi: 5 items
Lilikiwi Apple & Pear Toothpaste, 30 ml
- Easy to dose
- Fluoride content: 1,000 ppm
- Refillable
£10.40 (£346.67 / l)
Delivery by October 12
Lilikiwi Face & Body Cream, 50 ml
- For sensitive children's skin
- Refreshing & hydrating
- Easy to use
£19.05 (£381.00 / l)
Delivery by October 12
Lilikiwi Cleansing Foam, 250 ml
- For children's sensitive skin
- Can be used from birth
- Sulphate-free & mild to the skin
£18.95 (£75.80 / l)
Delivery by October 12
Lilikiwi Strawberry & Lychee Toothpaste, 30 ml
- Ideal for milk teeth
- Fluoride content: 1,000 ppm
- Refillable
£10.40 (£346.67 / kg Drained weight)
Not available at the moment
Lilikiwi Gentle Shampoo, 150 ml
- For sensitive scalp types
- Sulphate-free & mild
- No-tears formula
£16.05 (£107.00 / l)
Not available at the moment
Magazine Articles:
-
Great Britain: Free standard delivery from £69.90
-
Free
returns Secure payments
with SSL encryption technology