Organic pouches by Holle

Filter & sort

Price Brand For whom? Product features Certificates & seals of approval Highlights
Filter

Pouches: 28 items

"Red Bee - Pouch with Apples & Strawberries" Fruit Purée

Holle "Red Bee -​ Pouch with Apples & Strawberries" Fruit Purée, 100 g

  • For children 8th months +
  • Main ingredients from Italy
  • Fruity taste
£0.84 £0.95 (£8.40 / kg)

Delivery by October 12

"Veggie Bunny - Pouch with Carrots, Sweet Potatoes & Peas" Organic Fruit Purée

Holle "Veggie Bunny -​ Pouch with Carrots, Sweet Potatoes & Peas" Organic Fruit Purée, 100 g

  • 6 months & up
  • No added salt
  • Vegan and gluten-free
£0.95 (£9.50 / kg)

Delivery by October 12

Holle Organic Dino Dance - Fruit Puree Pouch

Holle Organic Dino Dance -​ Fruit Puree Pouch, 100 g

  • 6 months onwards
  • With apples, blueberries & plums
  • No added flavours or sugar
£0.84 £0.95 (£8.40 / kg)

Delivery by October 12

Organic "Mango Monkey - Mango" Youghurt Pouch

Holle Organic "Mango Monkey -​ Mango" Youghurt Pouch, 85 g

  • For babies 8 months & up
  • A convenient snack
  • No added sugar
£1.00 £1.25 (£11.76 / kg)

Delivery by October 12

Banana Lama Multipack – Banana, Apple, Mango & Apricot

Holle Banana Lama Multipack – Banana, Apple, Mango & Apricot, 400 g

  • From 6 months
  • No added sugar
  • Resealable
£3.17 £3.55 (£7.93 / kg)

Delivery by October 12

Organic Fruit Puree "Lazy Sweetato - Pouchy with Sweet Potato, Plum, Pumpkin, Strawberry and Oats"

Holle Organic Fruit Puree "Lazy Sweetato -​ Pouchy with Sweet Potato, Plum, Pumpkin, Strawberry and Oats", 100 g

  • 6 months onwards
  • With fruit & cereal
  • 100% organic
£1.01 £1.15 (£10.10 / kg)

Delivery by October 12

Organic Fruit Puree "Pelican Peach - Pouchy with Peach, Strawberry, Apple and Oats"

Holle Organic Fruit Puree "Pelican Peach -​ Pouchy with Peach, Strawberry, Apple and Oats", 100 g

  • 6 months onwards
  • Up to 30% less sugar
  • Delicious, fresh taste
£1.01 £1.15 (£10.10 / kg)

Delivery by October 12

"Zebra Beet Pouch with Apple, Banana, Beetroot" - Fruit Purée

Holle "Zebra Beet Pouch with Apple, Banana, Beetroot" -​ Fruit Purée, 100 g

  • For kids 6 months and older
  • Demeter quality
  • Easy to take on the go
£0.84 £0.95 (£8.40 / kg)

Delivery by October 12

Zebra Beet Multipack – Apple, Banana, Beet

Holle Zebra Beet Multipack – Apple, Banana, Beet, 400 g

  • From 6 months
  • Pure, natural taste
  • Gently prepared
£3.17 £3.55 (£7.93 / kg)

Delivery by October 12

Organic Tiger Porridge - Banana & Berries with Oats & Quinoa

Holle Organic Tiger Porridge -​ Banana & Berries with Oats & Quinoa, 110 g

  • 1 year & up
  • Resealable squeeze pouch
  • With delicious fruits
£1.01 £1.15 (£9.18 / kg)

Delivery by October 12

Organic Penguin Porridge - Apple & Berries with Oats & Quinoa

Holle Organic Penguin Porridge -​ Apple & Berries with Oats & Quinoa, 110 g

  • 1 year 6 up
  • Vegan
  • No added sugar
£1.01 £1.15 (£9.18 / kg)

Delivery by October 12

Organic Lion Porridge - Mango & Pineapple with Oats & Quinoa

Holle Organic Lion Porridge -​ Mango & Pineapple with Oats & Quinoa, 110 g

  • 1 year & up
  • With cereals & fruits
  • Resealable
£1.01 £1.15 (£9.18 / kg)

Delivery by October 12

Organic Fruit Puree "Paca Pumpkin - Pouchy with Pumpkin, Peach, Banana and Oats"

Holle Organic Fruit Puree "Paca Pumpkin -​ Pouchy with Pumpkin, Peach, Banana and Oats", 100 g

  • 6 months onwards
  • Very flavourful
  • Practical squeeze pouch
£1.01 £1.15 (£10.10 / kg)

Delivery by October 12

Apple Ant Multipack – Apple & Banana with Pear

Holle Apple Ant Multipack – Apple & Banana with Pear, 400 g

  • From 6 months
  • Ideal on the go
  • Gluten-free & no added sugar
£3.17 £3.55 (£7.93 / kg)

Delivery by October 12

Organic "Blueberry Bear - Apple, Banana, Blueberry" Yoghurt Pouch

Holle Organic "Blueberry Bear -​ Apple, Banana, Blueberry" Yoghurt Pouch, 100 g

  • For babies 8 months & up
  • Delicious snack between meals
  • Made from purely natural ingredients
£1.12 £1.25 (£11.20 / kg)

Delivery by October 12

"Kiwi Koala - Pouch with Pears, Bananas & Kiwis"

Holle "Kiwi Koala -​ Pouch with Pears, Bananas & Kiwis", 100 g

  • 100% fruit
  • For children 8 months and older
  • Naturally contains sugar
£0.95 (£9.50 / kg)

Delivery by October 12

"Fennel Frog - Pouch with Pears, Apples & Fennel" Organic Fruit Purée

Holle "Fennel Frog -​ Pouch with Pears, Apples & Fennel" Organic Fruit Purée, 100 g

  • 6 months & up
  • 100% fruit & vegetables
  • Unsweetened & no added salt
£0.95 (£9.50 / kg)

Delivery by October 12

"Power Parrot - Pouch Pears, Apples & Spinach" Fruit Purée

Holle "Power Parrot -​ Pouch Pears, Apples & Spinach" Fruit Purée, 100 g

  • For babies 6 months and older
  • Fruity pleasure
  • Made without any additives
£0.95 (£9.50 / kg)

Delivery by October 12

"Croco Coco - Pouch with Apples, Mango & Coconut" Fruit Puree

Holle "Croco Coco -​ Pouch with Apples, Mango & Coconut" Fruit Puree, 100 g

  • For babies 8 months and older
  • Resealable
  • In a practical, squishy pouch
£0.95 (£9.50 / kg)

Delivery by October 12

"Apple Ant - Pouch with Apples, Bananas & Pears" Fruit Purée

Holle "Apple Ant -​ Pouch with Apples, Bananas & Pears" Fruit Purée, 100 g

  • For children 6 months old and older
  • Demeter certified
  • Easy to take on the go
£0.95 (£9.50 / kg)

Delivery by October 12

"Panda Peach - Pouch with Peaches, Apricots & Bananas with Spelt" Fruit Purée

Holle "Panda Peach -​ Pouch with Peaches, Apricots & Bananas with Spelt" Fruit Purée, 100 g

  • A practical snack
  • For babies 8 months old and up
  • Finely puréed
£0.95 (£9.50 / kg)

Delivery by October 12

"Pear Pony - Pouch with Pears, Peaches & Raspberries & Spelt" Fruit Purée

Holle "Pear Pony -​ Pouch with Pears, Peaches & Raspberries & Spelt" Fruit Purée, 100 g

  • Pure enjoyment
  • For children 8 months old and up
  • No added sugar
£0.95 (£9.50 / kg)

Delivery by October 12

"Carrot Cat - Pouchy with Carrot, Mango, Banana & Pear" Fruit Purée

Holle "Carrot Cat -​ Pouchy with Carrot, Mango, Banana & Pear" Fruit Purée, 100 g

  • For children 6 months old and up
  • With Demeter-quality vegetables
  • Squeeze bag made without aluminium
£0.95 (£9.50 / kg)

Delivery by October 12

"Tropic Tiger - Pouch with Apples, Mangos, Passion Fruit" Fruit Purée

Holle "Tropic Tiger -​ Pouch with Apples, Mangos, Passion Fruit" Fruit Purée, 100 g

  • 100% fruit
  • For children 8 months and older
  • Without added sugar - naturally contains sugar
£0.95 (£9.50 / kg)

Delivery by October 12

Blue Bird - Pouch with Pears, Apples & Blueberries" Fruit Purée

Holle Blue Bird -​ Pouch with Pears, Apples & Blueberries" Fruit Purée, 100 g

  • For children 6 months and older
  • No added sugar
  • Made with tasty fruit and grains
£0.95 (£9.50 / kg)

Delivery by October 12

"Banana Lama - Pouch with Bananas, Apples, Mangos & Apricots" Fruit Purée

Holle "Banana Lama -​ Pouch with Bananas, Apples, Mangos & Apricots" Fruit Purée, 100 g

  • For babies 6 months old and older
  • Delicately pureed
  • Unsweetened
£0.95 (£9.50 / kg)

Delivery by October 12

"Berry Puppy - Pouch with Apples, Peaches & Wild Berries" Fruit Purée

Holle "Berry Puppy -​ Pouch with Apples, Peaches & Wild Berries" Fruit Purée, 100 g

  • Squeeze pouch made without aluminium foil
  • For children 8 months old and older
  • 100% fruit
£0.95 (£9.50 / kg)

Delivery by October 12

Panda Peach Multipack – Peach, Apricot & Banana with Spelt

Holle Panda Peach Multipack – Peach, Apricot & Banana with Spelt, Panda Peach Multipack -​ Peach, Apricot & Banana with Spelt (400 g)

  • From 8 months
  • Resealable
  • Convenient on the go
£3.17 £3.55 (£7.93 / kg)

Delivery by October 20