Natural cosmetics by Happy Earth

Vegan care products for little ones

Filter & sort

Price Product features Certificates & seals of approval
Filter

Happy Earth: 6 items

Happy Earth Baby & Kids Face & Body Oil

Happy Earth Baby & Kids Face & Body Oil, 150 ml

  • For sensitive & dry skin
  • Pleasant, allergen-free fragrance
  • Suitable for newborns
£9.55 (£63.67 / l)

Delivery by October 12

Happy Earth Baby & Kids Wash & Bath Gel

Happy Earth Baby & Kids Wash & Bath Gel, 300 ml

  • For sensitive skin types
  • Soap-free & mild to the skin
  • Can be used directly from birth
£9.55 (£31.83 / l)

Delivery by October 12

Happy Earth Baby & Kids Soft Body Lotion

Happy Earth Baby & Kids Soft Body Lotion, 200 ml

  • For sensitive skin
  • Hydrating & softening
  • Can be used from birth
£9.55 (£47.75 / l)

Delivery by October 12

Happy Earth Baby & Kids Hair Lotion

Happy Earth Baby & Kids Hair Lotion, 150 ml

  • Ideal for the little ones
  • Detangling & nourishing
  • Can be used from birth
£9.55 (£63.67 / l)

Delivery by October 12

Happy Earth Baby & Kids Shampoo

Happy Earth Baby & Kids Shampoo, 200 ml

  • For sensitive scalp types
  • Does not sting the eyes
  • Can be used from birth
£9.55 (£47.75 / l)

Delivery by October 19

Happy Earth Baby & Kids Diaper Cream

Happy Earth Baby & Kids Diaper Cream, 75 ml

  • For sensitive skin
  • With zinc oxide & shea butter
  • Can be used from birth
£8.10 (£108.00 / l)

Delivery by October 12