Powder for babies & toddlers

Filter & sort

Price Brand Product features Certificates & seals of approval
Filter

Powder: 3 items

Sylveco Soothing Baby Powder

Sylveco Soothing Baby Powder, 100 g

  • For sensitive skin
  • Absorbs moisture
  • For babies of all ages
£5.45 (£54.50 / kg)

Delivery by October 08

Pilogen Carezza Bio Bio Baby Powder with Calendula

Pilogen Carezza Bio Bio Baby Powder with Calendula, 150 g

  • With organic calendula extracts
  • Refreshing, protective & soothing
  • Free of allergens
£6.10 (£40.67 / kg)

Delivery by October 08

La Saponaria Rice Starch

La Saponaria Rice Starch, 30 g

  • For baby's delicate skin
  • Ideal as a bath additive
  • Fragrance-free formula
£3.60 (£120.00 / kg)

Delivery by October 08