Baby & children’s porridge by Alnatura

Filter & sort

Price Brand For whom? Product features Certificates & seals of approval
Filter

Porridge: 5 items

Alnatura Organic Bircher Muesli for Children

Alnatura Organic Bircher Muesli for Children, 250 g

  • Ages 1 year & up
  • Tastes delicious both warm & cold
  • 100% Bioland quality
£2.65 (£10.60 / kg)

Delivery by October 09

Alnatura Organic Baby Cereal - Wheat Semolina

Alnatura Organic Baby Cereal -​ Wheat Semolina, 250 g

  • 4 months & up
  • Tastes great with water, milk, juice & more
  • Contains no added sugar or milk protein
£2.50 (£10.00 / kg)

Delivery by October 09

Alnatura Organic Baby Cereal - Oats

Alnatura Organic Baby Cereal -​ Oats, 250 g

  • 5 months & up
  • Tastes great with water, milk, juice & more
  • Contains no milk protein or added sugar
£2.55 (£10.20 / kg)

Delivery by October 09

Alnatura Organic Oat-Banana Porridge for Toddlers

Alnatura Organic Oat-​Banana Porridge for Toddlers, 250 g

  • 1 year & up
  • Whole grain oats, banana & vanilla
  • Add cold or warm milk
£2.75 (£11.00 / kg)

Delivery by October 09

Alnatura Organic Rice Flakes

Alnatura Organic Rice Flakes, 250 g

  • 5 months & up
  • With rice flour
  • Free from gluten & milk
£2.85 (£11.40 / kg)

Delivery by October 09