Caring bath additives

Filter & sort

Price Brand Age from For whom? Product features Certificates & seals of approval Highlights
Filter

Fun bath additives: 1 - 30 of 38 items

Jack N' Jill Blissful Bubbles Bubble Bath

Jack N' Jill Blissful Bubbles Bubble Bath , 300 ml

  • Pleasant, fragrant blend
  • Sulphate-free & mild on the skin
  • With a soap bubble wand
£10.45 (£34.83 / l)

Delivery by October 09

tetesept® My Unicorn Bubble Bath for Kids

tetesept® My Unicorn Bubble Bath for Kids, 40 ml

  • With skin-nourishing almond proteins
  • With pink food colouring
  • Fruity strawberry fragrance
£0.90 (£22.50 / l)

Delivery by October 09

tetesept® Fairy Magic Shower Gel for Kids

tetesept® Fairy Magic Shower Gel for Kids, 40 ml

  • With a skin-nourishing formula
  • With pink food colouring
  • Fruity cherry fragrance
£0.90 (£22.50 / l)

Delivery by October 09

GIVING LOVE TO Weltretterbande Bath Bomb

GIVING LOVE TO Weltretterbande Bath Bomb, 170 g

  • Delicate orange fragrance
  • With nourishing almond oil
  • Incl. original Schleich collectable figure
£4.75 (£27.94 / kg)

Delivery by October 09

naturkind Colourful Fizzy Bath - Magic Shell

Kneipp naturkind Colourful Fizzy Bath -​ Magic Shell, 85 g

  • Suitable for sensitive children's skin
  • With grape seed & avocado oil
  • Scented, colourful bubble bath
£2.90 (£34.12 / kg)

Delivery by October 09

tetesept® Cold Care Bath with Sea Salt for Kids

tetesept® Cold Care Bath with Sea Salt for Kids, 750 g

  • Age: 3 years +
  • Natural essential oils
  • With eucalyptus & peppermint oil
£9.35 (£12.47 / kg)

Delivery by October 09

tetesept® Football Fever Bubble Bath for Kids

tetesept® Football Fever Bubble Bath for Kids, 40 ml

  • Age: 2 years +
  • Turns the water blue
  • Fresh fragrance
£0.90 (£22.50 / l)

Delivery by October 09

Kneipp naturkind Bubble Bath - Tatütata

Kneipp naturkind Bubble Bath -​ Tatütata, 40 ml

  • For sensitive children's skin
  • Very foamy
  • Natural blueberry scent
£0.75 (£18.75 / l)

Delivery by October 09

Surprise Dino Adventure Bath Additive for Kids

tetesept® Surprise Dino Adventure Bath Additive for Kids

  • Age: 3 years +
  • Fruity lime fragrance
  • Bath ball with a dinosaur surprise
£3.80

Delivery by October 09

tetesept® Cold Weather Baby Bath Additive

tetesept® Cold Weather Baby Bath Additive, 100 ml

  • Age: 3 months +
  • Gentle formula
  • Organic thyme & myrtle
£5.70 (£57.00 / l)

Delivery by October 09

Rainbow Effervescent Bath Additive for Kids

tetesept® Rainbow Effervescent Bath Additive for Kids, 40 g

  • Age: 3 years +
  • Fruity fragrance
  • Turns the water pink
£1.45 (£36.25 / kg)

Delivery by October 09

tetesept® Good Night Bubble Bath for Kids

tetesept® Good Night Bubble Bath for Kids, 40 ml

  • With nourishing aloe vera
  • With purple food colouring
  • Delicate lavender fragrance
£0.90 (£22.50 / l)

Delivery by October 09

Planet Kid Mallow & Thyme Winter Bath Salt

Planet Kid Mallow & Thyme Winter Bath Salt, 40 g

  • For children aged 3 & over
  • Particularly skin-friendly
  • With a subtle herbaceous fragrance
£3.60 (£90.00 / kg)

Delivery by October 09

Planet Kid Rose & Pomegranate Pink Party Bath Salt

Planet Kid Rose & Pomegranate Pink Party Bath Salt, 40 g

  • For children aged 3 & over
  • Particularly skin-friendly
  • With a fruity-floral fragrance
£3.60 (£90.00 / kg)

Delivery by October 09

Cornflower & Sweet Orange Good Sleep Bath Salt

Planet Kid Cornflower & Sweet Orange Good Sleep Bath Salt, 40 g

  • For children aged 3 & over
  • Particularly skin-friendly
  • With a lavender fragrance
£3.60 (£90.00 / kg)

Delivery by October 09

Kneipp Naturkind Sparkling Mane Bubble Bath

Kneipp Naturkind Sparkling Mane Bubble Bath, 40 ml

  • For children 3 years & older
  • With raspberry scent
  • Long-lasting bubbles
£0.95 (£23.75 / l)

Delivery by October 09

tetesept® Unicorn Paradise Bath Set for Kids

tetesept® Unicorn Paradise Bath Set for Kids, 300 g

  • 1 x bubble bath
  • 1 x carbonated bubble bath
  • 1 x 2-in-1 shower gel & shampoo
£8.65 (£28.83 / kg)

Delivery by October 09

tetesept® Football Fever Bath Surprise for Kids

tetesept® Football Fever Bath Surprise for Kids

  • Age: 3 years +
  • Turns the water blue
  • With 1 of 5 bouncing balls
£3.80

Delivery by October 09

tetesept® T-Rex World Bubble Bath for Kids

tetesept® T-​Rex World Bubble Bath for Kids, 40 ml

  • With aloe vera
  • With green food colouring
  • Fruity apple fragrance
£0.90 (£22.50 / l)

Delivery by October 09

tetesept® Commando Woof Bubble Bath for Kids

tetesept® Commando Woof Bubble Bath for Kids, 40 g

  • Age: 3 years +
  • Turns the water orange
  • Nourishes with cocoa butter
£1.45 (£36.25 / kg)

Delivery by October 09

Monster Party Frizzy Bubble Bath for Kids

tetesept® Monster Party Frizzy Bubble Bath for Kids, 45 g

  • Age: 3 years +
  • With orange food colouring
  • Mild formulation
£2.10 (£46.67 / kg)

Delivery by October 09

Uoga Uoga LILU Bath Foam

Uoga Uoga LILU Bath Foam , 250 ml

  • For sensitive skin
  • Includes stickers
  • Mildly formulated with a subtle scent
£14.35 (£57.40 / l)

Delivery by October 09

Tinti Magic Bath Bombs

Tinti Magic Bath Bombs

  • Pack of 3
  • Red, yellow & blue colours
  • Strawberry scent
£6.20

Delivery by October 09

Glibbi Slime

Glibbi Slime

  • Turns water into slime
  • Colour: green
  • Without artificial fragrances & irritants
£5.75

Delivery by October 09

Sylveco For Kids Foaming Bubble Bath

Sylveco For Kids Foaming Bubble Bath, 500 ml

  • For children from the age of 3
  • Soft, delicate foam
  • Prevents irritations
£7.75 (£15.50 / l)

Delivery by October 09

Glibbi Blubber - Fizzing Bubbles

Glibbi Blubber -​ Fizzing Bubbles

  • 4 bath bombs
  • Dyes the water different colours
  • With a fruity scent
£5.75

Delivery by October 09

AVEO Kids Pink Bath Water Paint

AVEO Kids Pink Bath Water Paint, 45 g

  • For normal skin types
  • In tablet form
  • With strawberry scent
£2.10 (£46.67 / kg)

Delivery by October 09

AVEO Kids Blue Bath Water Paint

AVEO Kids Blue Bath Water Paint, 45 g

  • For normal skin
  • In tablet form
  • With berry scent
£2.10 (£46.67 / kg)

Delivery by October 09

AVEO Kids Colourful Crackling Bath Salts 3x5g

AVEO Kids Colourful Crackling Bath Salts 3x5g

  • With crackling crystals
  • For children
  • Colourful
£1.85

Delivery by October 09

Phitofilos Baby Bubble Bath

Phitofilos Baby Bubble Bath , 200 ml

  • Very mild formula
  • Moisturising
  • Softens the skin
£10.80 (£54.00 / l)

Delivery by October 09