Care products for babies & mothers
I Provenzali is an Italian brand with over 50 years of experience in producing natural and organic cosmetic products. With a product line specially developed for the sensitive skin of babies, I Provenzali offers gentle care with natural ingredients for both mothers and babies.
I Provenzali: 3 items
I Provenzali Aloe Dermogel, 150 ml
- Suitable for all skin types
- Refreshing properties
- Fast-absorbing formula
£8.10 (£54.00 / l)
Delivery by October 12
I Provenzali Baby Massage Oil, 150 ml
- Hydrating properties
- Encourages suppleness
- Ideal for cradle cap
£6.20 (£41.33 / l)
Delivery by October 12
I Provenzali Baby Mild Cleansing Lotion, 200 ml
- Ideal for hands, body & diaper area
- Supports the skin's natural protective barrier
- Particularly mild
£4.55 (£22.75 / l)
Delivery by October 12
Magazine Articles:
Discover Babymondino:
-
Great Britain: Free standard delivery from £69.90
-
Free
returns Secure payments
with SSL encryption technology