Georganics natural oral care for the whole family

Georganics is a sustainable brand for natural oral care products that has also developed a product range for children. Their products are vegan, cruelty free and packaged in an environmentally friendly way.

Filter & sort

Price Age from For whom? Product features Certificates & seals of approval Fluoride content Language
Filter

Georganics: 5 items

geoKIDS Strawberry & Hydroxyapatite Fluoride Toothpaste

Georganics geoKIDS Strawberry & Hydroxyapatite Fluoride Toothpaste, 75 ml

  • From the first tooth onwards
  • Fluoride content: 1350 ppm
  • Particularly gentle & mild
£5.25 (£70.00 / l)

Delivery by October 12

Georganics geoKIDS Sonic Toothbrush Heads

Georganics geoKIDS Sonic Toothbrush Heads, 2 pieces

  • Avilable in 2 different colours
  • Gentle DuPont bristles
  • Compaitble with the geokids Sonic Toothbrush
£7.65 (£3.83 / pc)

Delivery by October 12

Georganics geoKIDS Sonic Toothbrush

Georganics geoKIDS Sonic Toothbrush

  • 1x ultrasonic toothbrush
  • 2x brush attachments
  • 1x wireless USB charger
£48.00

Delivery by October 12

geoKIDS Strawberry & Hydroxyapatite Mineral Toothpaste

Georganics geoKIDS Strawberry & Hydroxyapatite Mineral Toothpaste, 50 ml

  • Remineralising properties
  • Fluoride-free & vegan
  • Age: Upto 6 years
£6.70 (£134.00 / l)

Delivery by October 12

Georganics Fluoride Toothpaste - Strawberry

Georganics Fluoride Toothpaste -​ Strawberry, 60 ml

  • For sensitive teeth
  • Promotes remineralisation
  • With fluoride
£6.70 (£111.67 / l)

Not available at the moment