Squeezable pouches & fruit purée by FruchtBar

Filter & sort

Price Brand For whom? Product features Certificates & seals of approval
Filter

Squeeze pouches & fruit purée: 8 items

Organic Snack Pouch - Watermelon, Strawberry, Apple, Pear, Cantaloupe,Rice

FruchtBar Organic Snack Pouch -​ Watermelon, Strawberry, Apple, Pear, Cantaloupe,Rice, 100 g

  • 6 months & up
  • Refreshing mix of fruits
  • Carb-rich rice
£1.30 (£13.00 / kg)

Delivery by October 08

Organic Snack Pouch - Blueberry, Banana, Rice

FruchtBar Organic Snack Pouch -​ Blueberry, Banana, Rice, 100 g

  • 6 months & up
  • A satisfying snack
  • No added sugar
£1.30 (£13.00 / kg)

Delivery by October 08

Organic Snack Pouch - Cherry, Banana, Semolina

FruchtBar Organic Snack Pouch -​ Cherry, Banana, Semolina, 100 g

  • 6 months &up
  • Protein-rich semolina
  • Delicious combination of two fruits
£1.30 (£13.00 / kg)

Delivery by October 08

Organic Snack Pouch - Raspberry, Blueberry, Grape, Banana, Apple, Oats

FruchtBar Organic Snack Pouch -​ Raspberry, Blueberry, Grape, Banana, Apple, Oats, 100 g

  • 6 months &up
  • Mineral-rich oats
  • Delicious fruits
£1.30 (£13.00 / kg)

Delivery by October 08

Organic Snack Pouch - Strawberry, Pear, Grape, Banana, Oats

FruchtBar Organic Snack Pouch -​ Strawberry, Pear, Grape, Banana, Oats, 100 g

  • 6 months & up
  • Full of flavour
  • Contains important nutrients
£1.30 (£13.00 / kg)

Delivery by October 08

Organic Snack Pouch - Mango. Peach, Banana

FruchtBar Organic Snack Pouch -​ Mango. Peach, Banana, 100 g

  • 6 months & up
  • Sweet fruity taste with tropical mango
  • No artificial aromas
£1.30 (£13.00 / kg)

Delivery by October 08

Organic Snack Pouch - Fruit Porridge with Oats, Stawberry-Banana-Oats

FruchtBar Organic Snack Pouch -​ Fruit Porridge with Oats, Stawberry-​Banana-​Oats, 120 g

  • 6 months & up
  • With satisfying oats
  • With nutrient-rich fruits
£1.50 (£12.50 / kg)

Sold out

FruchtBar Organic Snack Pouch - Strawberry & Apple

FruchtBar Organic Snack Pouch -​ Strawberry & Apple, 100 g

  • 6 months & up
  • Pure fruit puree
  • Rich in vitamin C
£1.30 (£13.00 / kg)

Delivery by October 19