Everything for breastfeeding

Create a harmonious and comfortable breastfeeding experience with clever aids that make nursing easier and more relaxed.

Shop by category

Filter & sort

Price Brand Product features Certificates & seals of approval Highlights
Filter

Breastfeeding: 1 - 30 of 62 items

eufy Breast Pump S2 Pro

eufy Breast Pump S2 Pro

  • 30% faster pumping
  • Gentle warmth + 300 mmHg suction
  • Double-sealed silicone flanges
£325.34 £382.76

Free delivery by October 09

eufy Breast Pump S1 Pro

eufy Breast Pump S1 Pro

  • Gentle warming function
  • Adjustable suction power & speed
  • Ergonomic design
£200.94 £288.00

Free delivery by October 09

HiPP Mama Still Smoothie Red Fruits in Apple

HiPP Mama Still Smoothie Red Fruits in Apple , 200 ml

  • Contains delicious fruit juices
  • With iron, iodine & zinc
  • Vegan & gluten-free
£1.52 £1.90 (£7.60 / l)

Delivery by October 09

FutuNatura Magnesium DIRECT 400 mg

FutuNatura Magnesium DIRECT 400 mg, 30 sachets

  • 400 mg magnesium per sachet
  • Place directly on the tongue (without water)
  • Pleasant orange flavour
£5.75 (£88.87 / kg)

Delivery by October 09

ATTITUDE baby leaves Bubble Wash

ATTITUDE baby leaves Bubble Wash, Good Night (473 ml)

  • Very mild on the skin
  • Protective ingredients
  • Hypoallergenic
£11.90 (£25.16 / l)

Delivery by October 09

Weleda Breast Oil

Weleda Breast Oil, 50 ml

  • Warms the breasts
  • With fennel, lavender & marjoram
  • Stimulates blood flow
£10.71 £13.40 (£214.20 / l)

Delivery by October 09

Novalac Prenatal

Novalac Prenatal, 30 capsules

  • Important nutrients
  • With folic acid & iron
  • With vitamin C & D3
£24.00 (£714.29 / kg)

Delivery by October 09

Natural Point Magnesio Supremo DONNA

Natural Point Magnesio Supremo DONNA, 150 g

  • Especially for women
  • Natural magnesium
  • B vitamins & vitamin K2, D3
£22.50 (£150.00 / kg)

Delivery by October 09

Weleda Organic Nursing Tea

Weleda Organic Nursing Tea, 40 g

  • Organically cultivated
  • Supports the milk production
  • Balances and harmonises
£4.75 (£118.75 / kg)

Delivery by October 09

Sweet Nutribites Prenatal Multivitamins + Omega 3

Sweet Nutribites Prenatal Multivitamins + Omega 3, 90 Gummies

  • For the time of pregnancy
  • Folic acid, DHA & EPA fatty acids
  • Refreshing raspberry lemonade flavour
£19.10 (£64.31 / kg)

Delivery by October 09

get your wellbeing by BIOGENA Mum Multi Edition

get your wellbeing by BIOGENA Mum Multi Edition, 60 capsules

  • With activated folic acid & bioavailable iron
  • Vegan
  • Activated micronutrients for best bioavailability
£33.50 (£712.77 / kg)

Delivery by October 09

ATTITUDE baby leaves 99% Water Wipes

ATTITUDE baby leaves 99% Water Wipes, 72 pieces

  • Consists of 99 % pure water
  • Specially developed for sensitive skin
  • Practical individual removal of the wipes
£5.40 (£0.08 / pc)

Delivery by October 09

Intimate Wipes

Intimate Wipes, 12 pieces

  • Also suitable for sensitive skin
  • No drying alcohol additives
  • Packaging made from BPA-free plastic
£2.75 (£0.23 / pc)

Delivery by October 09

Burgerstein Magnesiumvital Direct

Burgerstein Magnesiumvital Direct, 30 pieces

  • Support for athletes
  • Easy to digest
  • Blackberry flavour
£23.50 (£0.78 / pc)

Delivery by October 09

Emil – die Flasche® Baby Set

Emil – die Flasche® Baby Set, BIO-​Stripes

  • Feeding and drinking from clean glass
  • 100% leakproof
  • In a great gift set
£35.81 £47.50

Delivery by October 09

Purely Nutrition Omega-3 1000 mg

Purely Nutrition Omega-​3 1000 mg, 60 Softgels

  • With vitamin E
  • Soft capsules
  • Easy dosage
£12.45 (£143.60 / kg)

Delivery by October 09

little leaves Watermelon & Coco Foaming Hand Soap

ATTITUDE little leaves Watermelon & Coco Foaming Hand Soap, 295 ml

  • Protective properties
  • Exotic fruity scent
  • Hypoallergenic
£6.40 (£21.69 / l)

Delivery by October 09

Natural Point Magnesio Supremo FERRO

Natural Point Magnesio Supremo FERRO, 150 g

  • Natural magnesium
  • Liposomal iron
  • Pleasantly sweet taste
£21.45 £22.50 (£143.00 / kg)

Delivery by October 09

Burgerstein Omega 3 DHA

Burgerstein Omega 3 DHA, 60 capsules

  • 470 mg DHA per daily portion
  • 130 mg EPA per daily portion
  • With vitamin E
£27.50 (£381.94 / kg)

Delivery by October 09

Igennus Be Kind Prenatal Vitamins & Minerals

Igennus Be Kind Prenatal Vitamins & Minerals, 60 tablets

  • With active folate & gentle iron
  • Without artificial additives & fillers
  • Suitable for pregnancy & after birth
£21.00 (£295.36 / kg)

Delivery by October 09

ATTITUDE Super Leaves Nourishing Lotion

ATTITUDE Super Leaves Nourishing Lotion, 473 ml

  • Ideal for demanding skin
  • Promotes elasticity
  • Rich in antioxidants
£16.40 (£34.67 / l)

Delivery by October 09

Pure Encapsulations® Folate 400

Pure Encapsulations® Folate 400, 90 capsules

  • Folic acid as biologically active folate
  • Effective
£30.00 (£1,666.67 / kg)

Delivery by October 09

Weleda Stretch Mark Body Butter

Weleda Stretch Mark Body Butter, 150 ml

  • For normal skin types
  • Prevents the formation of stretch marks
  • Subtle floral scent
£16.20 (£108.00 / l)

Delivery by October 09

ATTITUDE Super Leaves Shampoo Maternity

ATTITUDE Super Leaves Shampoo Maternity, 473 ml

  • Suitable for all hair types
  • Gentle cleanser
  • Hypoallergenic
£11.60 (£24.52 / l)

Delivery by October 09

Blooming Belly Almond & Argan Stretch Oil

ATTITUDE Blooming Belly Almond & Argan Stretch Oil, 150 ml

  • For demanding skin
  • Promotes elasticity
  • Firms & nourishes
£16.40 (£109.33 / l)

Delivery by October 09

get your wellbeing by BIOGENA Mama & Baby Multi Edition

get your wellbeing by BIOGENA Mama & Baby Multi Edition, 60 capsules + 30 capsules (90 capsules)

  • Multivitamins + omega-3 from algae
  • 100% vegan
  • Free from gluten & lactose
£34.50 (£367.02 / kg)

Delivery by October 09

little leaves Vanilla & Pear Foaming Hand Soap

ATTITUDE little leaves Vanilla & Pear Foaming Hand Soap, 295 ml

  • Delicate lather
  • Protective properties
  • Hypoallergenic
£6.40 (£21.69 / l)

Delivery by October 09

Blooming Belly Natural Foaming Face Cleanser

ATTITUDE Blooming Belly Natural Foaming Face Cleanser, 150 ml

  • Suitable for all skin types
  • Particularly mild & conditioning
  • Hypoallergenic
£16.05 (£107.00 / l)

Delivery by October 09

Blooming Belly Natural Nursing Balm Argan

ATTITUDE Blooming Belly Natural Nursing Balm Argan, 150 ml

  • Moisturizing
  • Repairs & soothes
  • Absorbs quickly
£16.40 (£109.33 / l)

Delivery by October 09

Memì - Natural Baby Care Comfort Oil

Memì - Natural Baby Care Comfort Oil, 20 ml

  • Ideal for sensitive baby skin
  • Also suitable for breast care
  • Rich, enveloping texture
£13.30 (£665.00 / l)

Delivery by October 09