Ointments & specialised care for babies & children

Filter & sort

Price Brand Product features
Filter

Ointments & specialised care: 3 items

tetesept® Angelica Nose Comfort Baby Balm

tetesept® Angelica Nose Comfort Baby Balm, 10 ml

  • Age: 3 years +
  • Mild fragrance
  • Free from microplastics
£5.70 (£570.00 / l)

Delivery by October 08

tetesept® Baby Belly Massage Balm

tetesept® Baby Belly Massage Balm, 30 ml

  • Age: 1 month +
  • With organic fennel & organic caraway oil
  • Moisturising
£4.75 (£158.33 / l)

Delivery by October 08

tetesept® Cold Weather Night Balm for Kids

tetesept® Cold Weather Night Balm for Kids, 30 ml

  • Age: 3 years +
  • With eucalyptus oil
  • Vegan & without paraffins
£4.80 (£160.00 / l)

Delivery by October 19