Current offers

Filter & sort

Price Brand Age from For whom? Material Product features Certificates & seals of approval Characters and licences Language Highlights
Filter

Offers: 1 - 30 of 179 items

Modu 3-in-1 Baby Walker

Modu 3-​in-​1 Baby Walker, Deep Blue / Sky Blue

  • From 0.5 years
  • Maximum weight capacity: 50 kg
  • Dimensions: 48 x 27 x 44 cm
£95.10 £134.00

Free delivery by October 08

Follow-on Formula Based on Cow's Milk ProBalance 2

Humana Follow-​on Formula Based on Cow's Milk ProBalance 2, 750 g

  • 7th month onwards
  • With GOS, ARA & DHA
  • Vitamin C
£11.05 £13.80 (£14.73 / kg)

Delivery by October 08

MOGLi Organic Strawberry Hearts

MOGLi Organic Strawberry Hearts, 30 g

  • Vegan, with alternative sweetener
  • Light and airy, heart-shaped puffs
  • Without added flavourings
£0.98 £1.25 (£32.67 / kg)

Delivery by October 08

eufy Bottle Washer S1 Pro

eufy Bottle Washer S1 Pro

  • 3D HydroBlast All-Round Cleaning
  • 100°C steam sterilisation
  • 360° air circulation for quick drying
£306.20 £382.76

Free delivery by October 08

eufy Breast Pump S2 Pro

eufy Breast Pump S2 Pro

  • 30% faster pumping
  • Gentle warmth + 300 mmHg suction
  • Double-sealed silicone flanges
£325.34 £382.76

Free delivery by October 08

eufy Breast Pump S1 Pro

eufy Breast Pump S1 Pro

  • Gentle warming function
  • Adjustable suction power & speed
  • Ergonomic design
£200.94 £288.00

Free delivery by October 08

HiPP Mama Still Smoothie Red Fruits in Apple

HiPP Mama Still Smoothie Red Fruits in Apple , 200 ml

  • Contains delicious fruit juices
  • With iron, iodine & zinc
  • Vegan & gluten-free
£1.52 £1.90 (£7.60 / l)

Delivery by October 08

PURE&FUN PAW Patrol Organic Heroes Tea

PURE&FUN PAW Patrol Organic Heroes Tea, 45 g

  • With orange oil
  • 100% organic
  • Enjoy warm or cold
£3.04 £3.80 (£67.56 / kg)

Delivery by October 08

Pampers Aqua Soft Touch Baby Wipes

Pampers Aqua Soft Touch Baby Wipes, 1 x 10 (10 pieces)

  • Restores the pH value
  • Infused with 99% water
  • Without alcohol & perfume
£0.72 £0.90 (£0.07 / pc)

Delivery by October 08

Tonie Audible Figure - Disney - Lilo & Stitch (IN GERMAN)

tonies Tonie Audible Figure -​ Disney -​ Lilo & Stitch (IN GERMAN)

  • For children aged 4 and over
  • About friendship & family
  • Running time: 58 minutes
£13.00 £16.25

Delivery by October 08

Organic Demeter Baby Food Jar - Vegetable Risotto

Holle Organic Demeter Baby Food Jar -​ Vegetable Risotto, 220 g

  • 8 months & up
  • Stimulates the chewing reflex
  • Free from gluten, lactose & added salt
£1.05 £1.30 (£4.77 / kg)

Delivery by October 08

Infant Formula for Cow's Milk Protein Allergy - Allernova AR

Novalac Infant Formula for Cow's Milk Protein Allergy -​ Allernova AR, 400 g

  • 0 - 36 months
  • With many vitamins
  • Lactose-free formulation
£18.01 £22.50 (£45.03 / kg)

Delivery by October 08

Pampers Premium Protection Diapers Size 4

Pampers Premium Protection Diapers Size 4 , 174 pieces

  • Particularly soft
  • DERMACOMFORT inner fleece
  • Body weight: 9-14 kg
£58.13 £72.50 (£0.33 / pc)

Delivery by October 08

Weleda Stretch Mark Massage Oil

Weleda Stretch Mark Massage Oil, 100 ml

  • Delivers intense moisture
  • Protects from dryness
  • Eases tightness
£13.73 £17.15 (£137.30 / l)

Delivery by October 08

Weleda Junior Toothpaste

Weleda Junior Toothpaste , 50 ml

  • From 6 years
  • With 1450 ppm fluoride
  • Effective cleaning & protection
£3.40 £4.25 (£68.00 / l)

Delivery by October 08

Weleda Calendula Nappy Change Cream

Weleda Calendula Nappy Change Cream, 75 ml

  • Ideal for sensitive skin
  • Suitable for use on the diaper area
  • Mild formula
£6.18 £7.75 (£82.40 / l)

Delivery by October 08

Schlummerbande: Schlummerwal - Einschlafmelodien aus dem Ozean (IN GERMAN)

tonies Schlummerbande: Schlummerwal -​ Einschlafmelodien aus dem Ozean (IN GERMAN)

  • Running time: 140 minutes
  • From 3 years
  • Magnetic & hand-painted
£16.35 £18.15

Delivery by October 08

PAEDIPROTECT Sun Spray SPF 50+

PAEDIPROTECT Sun Spray SPF 50+, 150 ml

  • Absorbs quickly
  • Vegan & fragrance-free
  • Without octocrylene
£10.62 £12.50 (£70.80 / l)

Delivery by October 08

Organic Snack Bar - Raspberry, Banana & Spelt

FruchtBar Organic Snack Bar -​ Raspberry, Banana & Spelt, 4 x 23 g (92 g)

  • Age: 12 months & up
  • Natural sweet taste from fruit
  • Recyclable packaging
£2.24 £2.80 (£24.35 / kg)

Delivery by October 08

PAEDIPROTECT Family Sunscreen SPF 50+

PAEDIPROTECT Family Sunscreen SPF 50+, 200 ml

  • Without octocrylene
  • Easy to distribute on the skin
  • With dandelion extract
£14.49 £18.10 (£72.45 / l)

Delivery by October 08

Namaki My Secret Play Make-up

Namaki My Secret Play Make-​up, Fawn

  • 7x Eyeshadows
  • 1x Applicator
  • 1x Mirror
£21.35 £26.50

Delivery by October 08

Schlummerbande: Schlummerpinguin - Weißes Rauschen aus dem Ozean (IN GERMAN)

tonies Schlummerbande: Schlummerpinguin -​ Weißes Rauschen aus dem Ozean (IN GERMAN)

  • Running time: 120 minutes
  • From 3 years
  • Hand-painted
£14.53 £18.15

Delivery by October 08

Tut Tut Baby Speedster - Winnie the Pooh's Convertible

VTech Tut Tut Baby Speedster -​ Winnie the Pooh's Convertible

  • Funny sounds & phrases
  • Happy music
  • With light function
£10.32 £11.45

Delivery by October 08

Denttabs Fluoride-free Strawberry Toothpaste Tabs

Denttabs Fluoride-​free Strawberry Toothpaste Tabs, 125 pieces

  • Polishes the teeth gently
  • Mild flavour
  • Age: 3 years +
£4.58 £5.75 (£0.04 / pc)

Delivery by October 08

Tonie Audible Figure -  Die Sendung mit dem Elefanten - Schlaf schön! (IN GERMAN)

tonies Tonie Audible Figure -​ Die Sendung mit dem Elefanten -​ Schlaf schön! (IN GERMAN)

  • For children aged 3 and over
  • With stories & songs
  • Running time: 51 minutes
£15.43 £16.25

Delivery by October 08

David Fussenegger JUWEL Baby Blanket - Diagonal Stripes

David Fussenegger JUWEL Baby Blanket -​ Diagonal Stripes, Yellow

  • Very soft fabric
  • 95% cotton content
  • Dimensions: 70 x 90 cm
£14.31 £19.10

Delivery by October 08

Organic "Mango Monkey - Mango" Youghurt Pouch

Holle Organic "Mango Monkey -​ Mango" Youghurt Pouch, 85 g

  • For babies 8 months & up
  • A convenient snack
  • No added sugar
£1.00 £1.25 (£11.76 / kg)

Delivery by October 08

Maxi Super Pads

Maxi Super Pads, 12 pieces

  • 97% plant-based
  • Individual paper packaging
  • Secure fit even without wings
£2.51 £3.15 (£0.21 / pc)

Delivery by October 19

Tonie Audio Figure - PAW Patrol: Zuma (IN GERMAN)

tonies Tonie Audio Figure -​ PAW Patrol: Zuma (IN GERMAN)

  • Age: 3 years +
  • Four stories
  • Running time: approx. 48 minutes
£15.43 £16.25

Delivery by October 08

Clever Tonie - Bühne frei für... (IN GERMAN)

tonies Clever Tonie -​ Bühne frei für... (IN GERMAN)

  • The digestive system
  • The immune system
  • The nervous system
£27.24 £28.50

Delivery by October 08